Připravujeme

Jeden mrtvý navíc
Ellis Peters

DALŠÍ HISTORICKÁ DETEKTIVKA S LEGENDÁRNÍM... Více...

Ve stínu slunce

Jakub Mařík

KLASICKÁ MILITARY SCI-FI O BOJI LIDSTVA S NELÍTOSTNÝM NEPŘÍTELEM...

Datum vydání: 17. 02. 2020

ISBN: 978-80-7588-171-7

Počet stran: 288

Vazba: brožovaná s klopami

Skladem: Ano

  • Když se v první polovině 22. století začaly ztrácet kosmické lodě, vypadalo to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií a nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začaly vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistilo, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení.

    Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku na války.

    UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném nepříteli. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít.

    Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel…